top of page

הסיפור שלי

רנטה, מאמנת כושר הוליסטית

שמי רנטה, בת 41, ואני אמא מאוהבת ב-3 ילדיי המתוקים. משנת 2001 אני עובדת עם גוף האדם וחוקרת את התנועה כדרך לשיפור עצמי בצורה פיזית, נפשית ורגשית, כלומר הוליסטית. בפועל, אני מורה ליוגה, פילאטיס והתעמלות ואני תמיד מכוונת לבריאותם ולרווחתם של תלמידיי.

חוקרת בריאות אינטגרטיבית | מורה ליוגה | מורה לחינוך גופני | מאמנת אישית | מדריכת פילאטיס | תזונאית ספורטיבית

אחרי 3 הריונות, למרות שהייתי מאוד פעילה ומחוברת לגוף שלי, הבטן שלי סבלה מההשלכות של כל כך הרבה שינויי צורה וגודל. אחרי ההריון האחרון, היפררדות בטנית לא נעלמה, ונשארתי עם "חור" בבטן באזור הטבור. מרחק של כ-3.5 סנטימטרים הפחיד אותי... ההערכה העצמית שלי התערערה מאוד ולא אהבתי את מה שראיתי במראה בכלל.

הפן האסתטי הפריע לי מאוד, אבל בנוסף לזה התעוררו בעיות אחרות הקשורות  להיפרדות. אלה היו בעיות כמו מתח בגב, צניחת כתפיים ועייפות פיזית. החלטתי לעשות פיזיותרפיה כי אין טעם להתלונן, נכון? עשיתי לא מעט תרגילים, אבל עדיין לא הייתי מרוצה, היה שיפור קטן, אבל עדיין הייתי רחוקה מלהרגיש שהשרירים שלי חזרו למקומות שלהם, כפי שהיו קודם.

כתלמידה של הגוף וכוחותיו העצומים, נכנסתי למחקר מעמיק יותר אודות ההיפרדות הבטנית והקשר בין השרירים באזור. לבסוף הגעתי למסקנה הולמת את השקפותיי הוליסטיות: אין להפריד בין ההיפרדות הבטנית לשאר חלקי הגוף, אלא שצריך לראות את הקשר של התופעה אל הגוף כולו ושיש לגייס אותו לטובת החזרת שרירי הבטן למקומם.

תרגיל לחיזוק שרירי הבטן
אישה מסתכלת במראה ומתאמנת במחשב

כתוצאה של תהליך המחקר, מאמץ פיזי ונפשי, פיתחתי שיטה ש"מכוונת" את הגוף שלנו מחדש, מפעילה ומחזקת את השרירים העמוקים של הבטן, משלבת את רצפת האגן והאלכסונים (הצדדים) בתור מסגרת שרירית של הבטן. שילוב זה של שלל הגורמים בגוף אפשר לי "לסגור" את ההיפרדות הבטית שלי לחלוטין, מה שגרם לי להרגיש מאושרת להפליא עם עצמי.

אני יכולה לומר ללא צל של ספק: אפשר לתקן את ההיפרדות הבטנית באופן טבעי, ללא התערבויות אגרסיביות (כמו ניתוחים).

 

מכאן ואילך פיתחתי סדרות של תרגילים שמרכיבים טכניקות ייחודיות ומגבירים מודעות לגוף כדי להתגבר על היפרדות בטנית, ולהפוך את הגוף שלנו לבריא ויפה יותר.

 

אני באמת מאמינה שאני חייבת לשתף את זה עם כל מי שסובל מהתופעה של היפרדות בטנית. אני בטוחה שתוכנית זו יכולה לעזור לנשים רבות ולתקן את צורת השרירים באופן בריא, טבעי וקבוע, וגם לשפר את היציבה ולהקל על כאבים ועייפות. 

מה קורה אחרי התוכנית?

 

פיזית, אנחנו הופכות ליפות, מיושרות וחזקות יותר. מבחינה רגשית אנו נעשות יותר בטוחות בעצמינו ושמחות. השקעה בעצמינו מאוד משתלמת וגורמת לנו להרגיש תחושות של הצלחה ומסוגלות.

לסיכום, אני רוצה לומר שאני מאוד מרוצה מהתכנית שבניתי, כאשר התוצאה הישירה שלה של החזרת שרירי הבטן למקומם וסגירת ההיפרדות הבטנית אינה התוצאה היחידה ולא החשובה ביותר! לדעתי, ההשפעה החשובה ביותר מורגשת בחייהן של נשים המשתתפות בה... אני רואה כיצד פתרון בעית ההיפרדות גורם לאישה להיות מאושרת, בריאה ורגועה. זה אומר שהיא הופכת לאמא פחות עצבנית, לאדם שיש לו חוש הומור מפותח יותר וכתוצאה מכך, אווירה כיפית ונינוחה בבית. בסך הכל, זה גורם לאישה שמסתכלת במראה לחייך ולהיות מרוצה!

תוצאות של ״בטן מחדש״
bottom of page